Žirgynas

Paskelbta: 2014-01-14 14:54:28 / Atnaujinta 2017-03-20 07:32:06


Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre įsikūręs žirgynas veikia puikioje geografiniu ir landšafto požiūriu vietoje – rytinėje Talšos ežero pakrantėje, šalia Salduvės piliakalnio.

ŠJGC žirgyno paslaugos tampa vis populiaresnės. Žirgyne teikiamos aktyvaus poilsio bei turizmo paslaugos, panaudojant šimtmetines tradicijas turinčias keliones ir pramogas žirgais.
Pagrindinis JGC žirgyno tikslas – mokyti jaunimą , vaikus bei suaugusius jojimo meno, propaguoti žirginį turizmą, rengti pažintines keliones į Kryžių kalną, po Salduvės parką ar kitais pageidaujamais maršrutais. Be jodinėjimo žirgais organizuojamos kelionės po šiaulių miestą bei jo apylinkes karietomis, žiemą – rogėmis.Ne tik miestiečiai, bet ir į Šiaulius atvykę miesto svečiai gali turiningai praleisti laisvalaikį jodinėdami žirgais po Šiaulių rekreacines apylinkes, gali pabūti gamtos prieglobstyje, susipažinti su urbanizacijos nepaliesta natūralia aplinka.
Dauguma žirgyno lankytojų nėra nė karto joję ar išvis pirmą kartą susiduria su žirgu, todėl yra įsigyti ramūs ir geranoriški žirgai, su kuriais žmonės jaučiasi saugiai ir patikimai. Vienu metu galima sudaryti du kinkinius kuriais gali važiuoti 10-14 žmonių. Norintys pakeliauti ant žirgų po apylinkes, pirmiausiai mokomi jodinėti aikštėje. Į keliones su žirgais paprastai turistus lydi patyręs jojikas – vienas iš JGC jojimo skyriaus darbuotojų.JGC žirgyne, visiems, mėgstantiems aktyvų poilsį, galima ne tik pajodinėti, pasivažinėti, keliauti su žirgais po apylinkes, bet ir lankyti mokomasias ar sportines grupes, praleisti su žirgais savaitgalius, dalyvauti rengiamose varžybose ir šventėse, surengti iškylą, išsinuomoti žirgus ar ekipažus vestuvėms.

 

Straipsnis skelbtas internetiniame tinklalapyje http://www.equestrian.lt

PIRMASIS PABALTIJYJE RENGINYS TARPTAUTINIAMS IŠTVERMĖS JOJIMO DISCIPLINOS TEISĖJAMS IR VETERINARAMS 

Pirmą kartą Pabaltijyje š. m. rugsėjo 4-7 dienomis buvo organizuoti kursai oficialiems ištvermės jojimo disciplinos teisėjams, techniniams delegatams bei veterinarams. Tarptautinės žirginio sporto federacijos (FEI) kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje organizavo Žirginio sporto asociacija. Kursai buvo skirti pažengusiems 2*,3* ir 4*dalyviams. Pagal tarptautinės žirginio sporto federacijos (FEI) reikalavimus ištvermės jojimo veterinarai ir techniniai delegatai, norėdami išlaikyti ar pakelti savo kvalifikaciją, įvertintą atitinkamu žvaigždučių skaičiumi, šiuose kursuose dalyvauja kas dvejus metus, teisėjai – kas ketverius.
Renginyje dalyvavo su ištvermės jojimu susiję profesionalai, kurių vardai tampa vis labiau žinomi tarptautiniuose žirgų ištvermės sporto renginiuose ir rezultatų lentelėse – Gintaras Oliškevičius, Vidmantas Staškevičius, Ugnė Mateikaitė, Gabrielė Mateikaitė, Vaclovas Macijauskas, Eglė Kvedaraitė, Gintautas Poškas, Jūratė Repšienė. Į renginį atvyko dalyviai iš kitų šalių – Švedijos, Danijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos. Lietuvos atstovams šis renginys sudarė puikias sąlygas tobulintis, įgyti žinių bei kelti kvalifikaciją savo šalies ribose.
         „Lietuvoje ypač trūksta kvalifikuotų ištvermės jojimo disciplinos teisėjų, techninių delegatų bei veterinarų, todėl siekėme pritraukti kuo daugiau dalyvių organizuodami kursus savo šalyje,“ teigė Gintaras Oliškevičius, tarptautinis ištvermės jojimo teisėjas iš Lietuvos ir kursų organizatorius.
Kursų lektoriai buvo tarptautinės klasės ištvermės žirginio sporto profesionalai – Hallvard Sommerseth (Norvegija) ir Maurizio Stecco (Italija). H. Sommerseth yra Jungtinių arabų Emyratų Žirginio sporto ir lenktynių federacijos Veterinarijos skyriaus vadovas, Ištvermės jojimo komiteto vadovas, Vyriausių teisėjų (Ground Jury) prezidentas, FEI veterinarijos teisėjas bei patyręs lektorius, skaitantis paskaitas visame pasaulyje. M. Stecco yra vienas iš nedaugelio FEI aprobuotų ištvermės jojimo teisėjų kursų dėstytojų, skaitantis paskaitas daugiau nei 20 metų visame pasaulyje.
Kursų dėstytojai daug dėmesio skyrė FEI taisyklių pakeitimams, kurie įsigaliojo 2014 m. rugpjūčio 1 d., taip pat praktinėms užduotims, situacijų nagrinėjimams. „Kursai buvo organizuoti puikiai, įspūdis labai geras“, pripažino p. Sommerseth, išvykdamas iš Lietuvos sostinės, kurioje lankėsi pirmą kartą. Dalyviai bei lektoriai turėjo galimybę pasigrožėti Vilniumi, susipažinti su jo istorija bei pasinerti į „Vilniaus dienų“, kurios vyko tuo pačiu metu, šurmulį.
Ištvermės jojimas Pabaltijyje vejasi populiarėjimo tendencijas Europoje, todėl didėja tam tikrų įgūdžių reikalaujančių konsultantų bei žinovų poreikis.
            „Džiaugiamės, jog taip galime garsinti Lietuvos vardą užsienyje, gerinti tarptautinius ryšius, šalyje populiarinti žirginio ištvermės jojimo sporto šaką ir kelti Lietuvos teisėjų ir veterinarų kvalifikaciją“, teigė Gintaras Oliškevičius.
Žirginio sporto asociacija nuoširdžiai dėkoja Žirginio sporto federacijai bei Kūno kultūros ir sporto departamentui už paramą, taip pat visiems, prisidėjusiems prie kursų organizavimo.

Beata Dolan
Žirginio sporto asociacijos direktorė