Istorija ir tradicijos
Paskelbta: 2014-01-12 20:58:50 / Atnaujinta 2020-03-09 07:11:16
ISTORIJA
1966 m. rugsėjo 1 d. buvo įsteigta Šiaulių miesto Jaunųjų gamtininkų stotis, kuri 2005 m. tapo Jaunųjų gamtininkų centru. Tai papildomo ugdymo ir laisvalaikio organizavimo įstaiga vaikams. ŠJGC įsikūrusi netoli Salduvės piliakalnio, Talšos ežero ir parko paŠonėje. Šiuo metu centrą lanko 350 moksleivių. ŠJGC sudaro neformaliojo vaikų Švietimo būreliai, zoosodas, botanikos sodas, mokomasis sklypas, jojimo skyrius, Katinų muziejus. ŠJGC lankosi miesto gyventojai bei svečiai, rengiamos Šventės, varžybos, parodos. ŠJGC lankantys mokiniai dalyvauja miesto ir šalies organizuojamuose renginiuose: žirgininkai – jojimo varžybose, kinologai- jaunųjų vedlių varžybose, floristai – floristinių darbų parodose.
Vandos Kavaliauskienės iniciatyva 1990 metų gegužės 17 d. Jaunųjų gamtininkų stotyje buvo įkurtas vienintelis Lietuvoje Katinų muziejus, kuris pritraukia ne tik Šiaulių, Lietuvos gyventojus, bet ir svečius iš užsienio. Muziejuje yra apie 4 tūkstančių eksponatų iš viso pasaulio.
MISIJA
Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro misija:
|
![]() |
VIZIJA
Šiaulių JGC – regioninis vaikų ir jaunimo aplinkosauginis centras su išplėtota turizmo infrastruktūra.
TIKSLAI
Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centras atlieka labai svarbų auklėjamąjį darbą vaikų ir jaunimo tarpe. Tai – aktyvus užimtumas po pamokų, meilės gyvūnams ir gamtai skiepijimas, be abejonės, tai puiki priemonė nusikalstamumo mažinimui. Siekiama ugdyti jaunų žmonių ekologinę kultūrą, savimonę, pagarbą ir meilę gamtai, atsakomybę už jos išlikimą. Tai labai svarbu, kadangi aplinkosauginiai klausimai Šiuolaikiniame pasaulyje įgauna vis daugiau reikšmės ir todėl tam tikrų kompetencijų suteikimas šioje srityje yra itin reikšmingas. Sudaryti palankesnes sąlygas vaikų ir jaunimo kokybiŠkam, kvalifikuotam neformaliajam ugdymui, orientuotam į gamtos pasaulio svarbos žmonijai supratimą ir brandžios bei pilietinės visuomenės vystymą.
- Sudaryti palankesnes sąlygas vaikų ir jaunimo kokybiškam, kvalifikuotam neformaliajam ugdymui, orientuotam į gamtos pasaulio svarbos žmonijai supratimą ir brandžios bei pilietinės visuomenės vystymą.
-
Tapti patraukliu turizmo paslaugų centru.
-
Plėsti ir atnaujinti materialinę organizacijos bazę, siekiant užtikrinti optimalią JGC plėtrą.
UŽDAVINIAI
|
![]() |
TRADICIJOS
Renginys, skirtas pirmus metus pradedantiems lankyti JGC būrelius moksleiviams – Krikštynos, kurių metu moksleiviai prisiekia būti tikrais gamtos mylėtojais. Kiekvienais metais spalio pradžioje Švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena, žiemą organizuojamas žygis „Baltasis badas nebaisus“, pavasarį – Paukščių sugrįžimo Šventė bei Žemės diena (vykdoma akcija „Švaros savaitė“, kurios metu renkamos Šiukšlės Salduvės parke bei Talkšos ežero pakrantėje; dalyvaujama Žemės dienos eisenoje ir kt.).Tradiciškai kiekvienas būrelis pagal savo sritį dalyvauja: varžybose, parodose, konkursuose ir kt. renginiuose. Birželio mėnesį organizuojama vaikų dieninė stovykla „Jaunasis gamtininkas“.
MOKYKLOJE UGDOMOS VERTYBĖS:
1. Meilė
2. Draugiškumas
3. Darbštumas
4. Aplinkos saugojimas
5. Sveikata
6. Teisingumas
7. Pagalba
8. Pasitikėjimas
9. Kūrybiškumas
10. Kantrybė.