Būreliai


Mokinių elgesio taisyklės:
Mokinių elgesio taisyklės

Tvarkaraštis: 

Būrelių tvarkaraštis

 

Informacija tėvams

ŽIRGINIO SPORTO BŪRELIS, JAUNŲJŲ RAITELIŲ BŪRELIS

Mokytojos: Jogailė Develytė, Inga Vasiliauskienė

Būrelyje mokomės būti šalia žirgo..., mylėti jį. Čia išmokstama prižiūrėti žirgus, joti, susipažįstama su įvairiais žirgų mokymo ir ruošimo metodais, technikomis, įgyjama žirgo anatomijos, fiziologijos, psichologijos žinių. Įgijus jojimo įgūdžių, dalyvaujame jojimo varžybose, rengiami pasirodymai su žirgais. Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas įsikūręs Salduvės parke, šalia Talkšos ežero. Tai puiki vieta aktyviam poilsiui bei popamokinei veiklai. Būrelį lanko 5 -12 klasių mokiniai.

GYVŪNŲ MYLĖTOJŲ BŪRELIS

Mokytoja Ilona Sakalauskienė

Būrelyje mokoma globoti, prižiūrėti naminius gyvūnėlius. Čia daug sužinoma apie šunis, kates, graužikus, dekoratyvinius paukščius, roplius, žuvis: kokios yra gyvūnėlių veislės, jų poreikiai, ligos, priežiūra. Čia išmokstama teisingai pasirinkti namų augintinį, susipažįstama su veterinaro profesija.

Būrelį lanko 7 - 10 metų vaikai.

ZOOLOGŲ BŪRELIS

Mokytoja Ilona Sakalauskienė

Būrelyje mokiniai susipažįsta su naminiais, laukiniais, egzotiniais gyvūnais, mokosi suprasti gyvojo pasaulio sudėtingumą ir harmoniją. Mokiniai turi galimybę stebėti gyvūnus bei rūpintis jais JGC gyvajame kampelyje. Kita aktyvi veikla – žaidimai, vaidinimai, meninė raiška, praktiniai darbai, ekskursijos, išvykos padeda jausti atsakomybę, pagarbą gyvybei.

Būrelį lanko 11 - 13 m. amžiaus vaikai.

LAISVALAIKIO LABIRINTO BŪRELIS

Mokytoja Rima Liorančienė

Būrelis skirtas Juventos progimnazijos pradinukams. Pagrindinė veikla natūralaus poreikio judėti tenkinimas. Moksleiviai gauna kamuolių aerobikos, jogos, bendravimo su gyvūnais pamokas, jodinėja, dalyvauja išvykose pėsčiomis, dviračiais, autobusu, žaidžia su parašiutu, futbolą, kvadratą, diskutuoja, ant laužo kepa bulves, dešreles ar skautų duonelę, geria arbatą, pina vainikus, stebi debesis, grybauja, uogauja, dalyvauja žiemos pramogose, bendrauja su mylimais gyvūnais, žaidžia stalo žaidimus, atranda kūrybos, gyvosios gamtos, muzikos ir šviesos terapiją… Moksleivių atostogų metu vykstama į baseinus. Būrelis padeda pažinti Šiaulius: lankomasi muziejuose, įmonėse, parodose, įvairiose įstaigose. Čia įgyvendinamas turiningas laisvalaikis, padedantis nugalėti stresą, nuovargį besimokant, gerinantis fizinę, dvasinę savijautą, didinantis dėmesio koncentraciją. Būrelyje daug puikių priemonių. Čia mokomasi savarankiškumo, rūpintis savimi, ugdoma judesių koordinacija, jėga, ištvermė, mokomasi draugauti ir jaustis gerai!

KINOLOGŲ BŪRELIS

Mokytoja Lidija Švenčionienė

Mokiniai šiame būrelyje užsiima aktyvia fizine veikla, mokosi teisingo elgesio su šunimis, sukuria saugumo jausmą, skatinama vaikų jausmų raiška. Mokiniai išmoksta suprasti šuns kalbą, plečia savo patirtį bendraudami su šunimi.

GAMTOS LABORATORIJOS BŪRELIS

Mokytoja Jurgita Stancikaitė

Būrelis skirtas 1 - 8 klasių mokiniams.
Būrelyje mokiniai susipažįsta su Lietuvos fauna, gamtosauginiais pagrindais. Gilina turimas žinias apie dažniausiai laikomų namuose ir ūkiuose gyvūnų ir paukščių biologines savybes, auginimą, priežiūrą, atlieka įvairius stebėjimus. Turi galimybę išklausyti gyvūno prijaukinimo, dresūros mokslo paslapčių, stebi praktinius užsiėmimus. Mokiniai dalyvauja ekodirbtuvėse, pažintinėse išvykose, teminiuose užsiėmimuose, įvairiuose renginiuose ir konkursuose.

GAMTOS TYRĖJŲ BŪRELIS

Mokytoja Lidija Šimkienė

Gamtos tyrėjų būrelio programa skirta per gamtos prizmę ugdyti vaikų smalsumą, estetinį suvokimą, kūrybingumą bei prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Programos turinys apima gamtos stebėjimą, gamtotyrą, gamtinio pobūdžio medžiagų panaudojimą, susipažinimą su gyvąja ir negyvąja gamta. Būrelio metu mokiniai mokosi prižiūrėti naminius gyvūnėlius, stebėdami gyvąją ir negyvąją gamtą atlieka įvairius bandymus, eksperimentus, tyrinėja gamtos reiškinius, susipažįsta su Talkšos ir Salduvės parkais, keliauja po apylinkes.

ZOOFANŲ KLUBAS

Mokytoja Jūratė Plungienė

Kas atsirado anksčiau – driežas ar gyvatė? Kokių gyvūnų pasaulyje daugiausia ir kodėl juos galima vadinti geriausiais pasaulio išradėjais?
Būrelyje susipažįstama su egzotinių ir mums įprastų naminių gyvūnų priežiūros ypatumais, sužinoma, kiek kas turi kojų, kur slepiasi, išmokstama suprasti gyvūnų kalbą, jiems kuriami nameliai, žaidžiami žaidimai, keliaujama į mažąsias ekspedicijas po Salduvės parką.

GAMTOS BIČIULIŲ BŪRELIS

Mokytoja Lina Daunorienė

Būrelyje vaikai supažindinami su gyvūnais ir augalais. Ugdytiniai skatinami domėtis tiek laukine gamta, tiek naminiais gyvūnais. Vaikams suteikiamos žinios apie gyvūnų laikymo, priežiūros ir kitus ypatumus, skatinamas kritinis mąstymas ir kūrybinė veikla. Būrelio tikslas rūpintis šiais gyvūnais atsakingai, ugdyti sąmoningą požiūrį į supančią aplinką.

BŪRELIS ŠUO GAMTOJE

Mokytoja Lidija Švenčionienė

Būrelyje vaikai ugdosi meilę gamtai, stebi, tyrinėja aplinką, gamtą, susipažįsta su įvairiais gyvūnais, augalais, medžiais, daržovėmis, vaisiais ir kt.
Užsiėmimų metu daugiausia dėmesio skiriama susipažinimui su įvairiomis šunų veislėmis, jų kilme, priežiūra, biologija, psichologija, mokomasi šuns pozityvios dresūros, komandų, triukų. Būrelį lanko 4 - 7 metų vaikai.