Ričardo Strazdausko grafikos darbų paroda „Neatrasta gentis“, 2019-01-23

Paskelbta: 2019-02-18 13:28:52 / Atnaujinta 2019-11-25 13:57:09


 

Norime dar kartą padėkoti dailininkui Ričiardui Strazdauskui už jo unikalią grafikos darbų parodą, kuri atvyko pasisvečiuoti į Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejų.
Dėkojame dailininkui už visas dovanas bei intriguojantį pasakojimą. Ne kiekvienas sugebėtų sukurti tokią genties istoriją. Kviečiame ir Jus paskaityti apie ją:
„Kartą pasinėriau į savo fantazijos gelmes ir jos mane nubloškė į paralelinį pasaulį, kuriame karaliavo katės. Ne, ne paprastos naminės katės, o dideli laukiniai grobuonys, tuo pačiu metu intriguojantys ir žavintys savo išvaizda. Gražiausiomis plunksnomis ir kitais trofėjais pasipuošusios katės į savo gentį priėmė mane kaip draugą, todėl tiek daug apie jas sužinojau ir galėjau idealiai pavaizduoti jas savo darbuose.
Stebėjau šią kačių bendruomenę iš labai arti – sužinojus apie jų kasdieninį gyvenimą, medžiojimo ypatumus bei bendravimą tarpusavyje ir su kitais, galima spręsti, kad savo charakteriu ir elgesiu jos labai panašios į mūsų namines kates. Todėl sugalvojau šią gentį pavadinti „Miiauji“ ir suteikiau jai mokslinį pavadinimą TUNICA PLUMIS COOPERTUS FELES TRIBUS (iš lotynų k. „Kailio padengto plunksnomis kačių gentis“). Plačiau apie kiekvieno personažo pasakojimus skaitykite nuskanavę unikalų QR kodą, kuris Jus nukreips tiesiai į RiquArt svetainę Facebok‘e.
Šioje parodoje supažindinsiu Jus su „Miiauji“ genties personažais: kiekvienas kačių šeimos atstovas yra unikali asmenybė. Čia katės margintos genčiai būdingais simboliais, puoštos unikaliais papuošalais bei retomis gražiausių raštų plunksnomis. Noriu įpūsti šiems personažams gyvybę ir svajoju, kad kada nors jie prisikeltų ir mūsų pasaulyje – tiek knygose, tiek filmuose ir žaidimuose, madoje, meno reprodukcijose ar kitose daugialypėse terpėse“ (Ričardas Strazdauskas).